Góra Chełmiec

Posted by

Góra Chełmiec ma wysokość 851 n.p.m., jest to jedna z wielu atrakcji turystycznych znajdująca się w okolicy, i świetna propozycja dla osób lubiących górskie wędrówki piesze. Na szczyt można dotrzeć szlakiem żółtym z Lubomina przez Szczawno Zdrój, lub z Białego Kamienia w Wałbrzychu, niebieskim z Gorc, lub zielonym z Boguszowa. W ostatnim czasie została poprawiona infrastruktura turystyczna, odnowione wiaty dają schronienie przed ewentualnym deszczem i wiatrem. W wyznaczonych miejscach istnieje możliwość rozpalenia ogniska. W obrębie góry jest też sporo szlaków rowerowych i świetne warunku do kolarstwa górskiego, w 2004 roku odbyły się tam mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim w konkurencji downhill.
Na szczycie znajduje się kilka budowli. Kamienna wieża widokowa stylizowana na ruiny wzniesiona w XIX w. za pieniądze od Hochbergów, był to jeden z kilku planów ożywienia ruchu turystycznego. 
Po II wojnie wybudowano radiowe nadajniki w celu zagłuszania sygnału Radia Wolna Europa, obecnie w budynku wzniesionym do tego celu znajduje się Radiowo Telewizyjny Ośrodek Nadawczy. 
Krzyż milenijny zbudowany w 2001 roku, do którego prowadzi Droga Krzyżowa Trudu Górniczego z Boguszowa Gorc.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/e1a5Uymdbnq4jFiT8

Dodał: Mariusz Bedryj 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply