Góra Zamkowa w Mielniku

Posted by

Góra Zamkowa w Mielniku to miejsce po dawnym grodzisku i zamku. Wzniesienie o wysokości 189 m n.p.m. stanowi też świetny punkt widokowy na dolinę Bugu. Wiadomo, że grodzisko było tu w XI-XII wieku, natomiast zamek wybudowano w XV wieku. Do dziś jednak niewiele z tej budowli zostało, gdyż została spalona przez Szwedów w 1656 roku. Można jedynie doszukać się pozostałości murów obronnych i murowanej kapliczki, zbudowanej w 1865 roku dla uczczenia ocalenia cara Aleksandra II, rozebranej w 1927 roku. Na szczyt wzniesienia prowadzi ścieżka, która rozpoczyna się tuż za ruinami kościoła. Góra Zamkowa jest dostępna nieodpłatnie.

GPS: 52.3312, 23.04165

Nawiguj: https://goo.gl/maps/iixMRghMtxtN3G9d9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply