Graniczne meandry Odry – wieża widokowa.

Posted by

GPS: 49.935029, 18.341314

Kilkukilometrowy, nieuregulowany, graniczny odcinek Odry od Chałupek do Olzy. Na tym odcinku rzeka często zmienia swoje koryto- meandruje, podmywa brzegi, odsłania skarpy, tworzy łachy, podmywa i zwala drzewa. Takie miejsce daje schronienie wielu gatunkom zwierząt: bobrom, wydrom, borsukom, na skarpach gniazdują jaskółki brzegówki, spotkać można zimorodki, a nawet orły przednie.

Najlepiej zwiedzać z kajaka bądź pontonu. Nieuregulowane koryto rzeki daje dużo frajdy podczas pokonywania naturalnych przeszkód. Spływy organizują firmy polskie z Chałupek i czeskie z Bogumina.

Przy Meandrach stoi wieża widokowa z wiatką. Niestety dojazd jest zabroniony. Pojazd można zostawić na parkingu przy DK 78. 49.9387892, 18.3298935

Od parkingu do wieży i dalej wzdłuż odry do Chałupek jest równa, gładka betonowa ścieżka idealna na rowery, a nawet rolki. Ścieżka łączy się z drogą rowerową wzdłuż DK 78, tak więc wychodzi fajna „pętelka” do przejechania.

W ciepłe dni polecam kąpiel po czeskiej stronie w żwirowni 
Kaliśovo jezero z bardzo czystą wodą. Jest tam płatne kąpielisko, oraz kilka dzikich plaż. Niestety nad samą wodę trudno podjechać. Nam się udało, ale dojazd wkrótce zostanie zamknięty.

Zwiedzaliśmy w lipcu 2019r. Polecam.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/dPiLjDtndhiopFRr8

Dodała: Kasia Sz

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply