Gród Pobiedziska

Posted by

Gród Pobiedziska – tuż obok Skansenu Miniatur w Pobiedziskach i niedaleko Poznania. Trzeba zjechać gruntową drogą w prawo od skansenu. Swoją drogą jest tu dużo większy parking niż przy samym skansenie a do przejścia może 100 metrów. Dalej za Grodem jest zjazd nad jezioro gdzie przyjeżdżają wędkarze i pewnie dało by się zanocować w razie potrzeby. W samym Grodzie można wszystkiego dotknąć, przymierzyć, wypróbować czy nawet… walkę na miecze odbyć. Jest działająca kusza wałowa, trebusz, łuki. Doskonale opisane machiny oblężnicze. Ktoś naprawdę się postarał. Dla miłośników historii zabawa przednia. W sumie to chyba jedyne miejsce jakie znam, gdzie moje dziecię mogło założyć kolczugę (ciężkie diabelstwo), hełm oraz biegać z mieczem i straszyć rodziców. Czy wyzwać ich na pojedynek na miecze. W każdym razie zabawa przednia. Miejsce jest czynne w szeroko pojętym sezonie turystycznym. Czyli od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Odbywają się tu również imprezy historyczne i rekonstrukcyjne. Jak również lekcje żywej historii dla szkół czy imprezy firmowe lub okolicznościowe.
http://www.grodpobiedziska.pl/
W pobliżu jest sporo innych miejsc związanych z historią. Grody w Gieczu i Grzybowie, Ostrów Lednicki, Skansen w Dziekanowicach i wiele innych.

GPS: 52.47658, 17.24944

Nawiguj: https://goo.gl/maps/BHKhbDp1g1gJf3ju5

Dodał: Robert Dejtrowski

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply