Hala Targowa w Banja Luka

Posted by

Różne są atrakcje turystyczne, przeważnie są to zabytki, cuda natury, obiekty militarne, a nawet opuszczone budynki i fabryki. Dla nas do atrakcji turystycznych zaliczają się też różnego rodzaju lokalne targowiska i hale targowe, tym bardziej jak jesteśmy gdzieś za granicą, w kraju ciut bardziej egzotycznym niż Polska. Oczywiście takie przybytki muszą być dla lokalnej ludności a nie dla turystów.

Warto więc będąc w Banja Luce, w Bośni i Hercegowinie odwiedzić tutejszą halę targową. Zlokalizowana jest ona w centrum miasta tuż pod Twierdzą Kastel. Jest to spora hala podzielona na kilka części. W pierwszej kupimy mięso i wyroby wędliniarskie, często lokalnych producentów, swojskie sery, jajka i ryby. Druga ogromna część to owoce i warzywa, zapach ich jest tu oszałamiający i kupimy tu dosłownie wszystko, nawet zioła czy czosnek niedźwiedzi. Trzecia część to typowy ciucholand, mało ciekawy, choć trafiają się smaczki jak stoiska z kasetami magnetofonowymi! i przegrywanymi płytami CD udającymi oryginały i wszystko na legalu.

Z dwóch stron hali targowej już pod gołym niebem rozkładają się stoiska z rękodziełem i różnymi artykułami potrzebnymi na wsi i wokół domu. Kupimy tu siekierę, grabie, homonto czy maselnice. Jest naprawdę wszystko. Na pewno znajdziemy tu też ciekawsze pamiątki z Bośni niż na straganach dla turystów i będą one nawet często połowę tańsze. Hala targowa w Banja Luce działa praktycznie cały dzień i chyba siedem dni w tygodniu, nie mam pewności czy na pewno w niedzielę.

GPS: 44.76839, 17.19016

Nawiguj: https://goo.gl/maps/8M75EqqAfpjAJacUA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply