Hala Targowa we Wrocławiu

Posted by

Hala Targowa przy ul. Piaskowej we Wrocławiu powstała w latach 1906–1908, według projektu Richarda Plüddemanna i Heinricha Küstera. W zniesioną ją w celu uporządkowania handlu w centrum miasta. Druga bliźniacza hala powstała przy ul. Kolejowej, lecz została bardzo uszkodzona w czasie wyzwolenia Wrocławia i ostatecznie w 1973 roku została rozebrana.

W konstrukcji hali uwagę zwracają dwie wieże, które miały nawiązywać do do dawnej funkcji obronnej tego miejsca. Wyższa wieża północno-zachodnia posiada zegar, dziś nieczynny, ale trwają właśnie prac remontowe. Wnętrze rozwiązane jest osiowo i ma układ bazylikowy z główną nawą na kierunku wschód-zachód. Hala w latach 1980–1983 przeszła gruntowny remont i do dziś należy do największych miejsc targowych w całym mieście.

GPS: 51.11258, 17.03981

Nawiguj: https://goo.gl/maps/1MMERKrsbewGs7Cv8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply