Hałda Szarlota i Wrzos

Posted by

Jest jedną z największych sztucznie usypanych hałd przez człowieka w tej części Świata – od podstawy mierzy ok. 134 metry, szczyt znajduje się ok. 406 m n.p.m. Zajmuje powierzchnię 37 hektarów i ma objętość 13,3 mln m³. Jest częściowo pokryta roślinnością, stanowi dominujący element krajobrazu okolicy.

Do roku 2024 niższa część hałdy ma zostać zlikwidowana (stożek nr 2 i zwał płasku nr 3). Punkt GPS który podałem wskazuje akurat na mniejszą hałdę Wrzos na którą można bez większych problemów wejść na szczyt i podziwiać panoramę na okolicę.

GPS: 50.04567, 18.41923

Nawiguj: https://goo.gl/maps/oeiZfG4qanM8pfa18

Dodał: Daniel Karasek

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply