Hamptjärnsstugan

Posted by

Teren rekreacyjno-biwakowy Hamptjärnsstugan na północ od miejscowości Umeå, Szwecja
Hamptjärnsstugan to leśny samoobsługowy kompleks rekreacyjny położony na skalistych wzgórzach nad miastem Umeå. Dojazd możliwy drogami publicznymi, ostatni odcinek szutrówką.
Na miejscu znajduje się kilka chat typu vindskydd (niska wiata noclegowa z trzema ścianami), jedna duża półotwarta chata z paleniskiem grillowym, kilka miejsc ogniskowych, ławki, stoliki. Całość rozmieszczona tak, że jednoczesnie może biwakować w tym miejscu nawet do 4-5 ekip, nie przeszkadzając sobie, nie widząc się.
Dodatkowym ułatwieniem jest dostępny cały czas budynek z WC i prysznicem (ciepła woda!), a także regularnie uzupełniany zapas drewna na ognisko.
Pomimo stosunkowo trudnego terenu (skały) całość dostępna także dla osób niepełnosprawnych dzięki licznym podjazdom, kładkom i mostkom.
Parking w bezpośrednim pobliżu dostępny bez ograniczeń także dla camperów – dojście od parkingu do miejsca biwakowego to ok. 600 metrów.
Brak możliwości rozbijania namiotów, ale chatki i schrony w zupełności wystarczą na nocleg nawet dla ~20 osób. Jest dużo miejsc na hamaki.
Z Hamptjärnsstugan rozciąga się piękna panorama na miasto i jego port.
(nie mam niestety zdjęć zabudowań)
Fot. Maciej Walaszczyk

GPS: 63.87208, 20.21787

Dodał: Rafał Lesovik Palowski

Zobacz na pełnej mapie Hamptjärnsstugan

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Za drugim parkingiem droga zamknięta jest szlabanem. Do schroniska i sanitariatów jest stąd 250 m lekko wnoszącą się szutrową drogą. Jest ciepła woda i papier toaletowy. Jest prysznic, a na podestach można spokojnie rozstawić jedynkę. Stan na koniec lipca 2021

Leave a Reply