Hirschaid

Posted by

Niemcy, Hirschaid. Coś widzę, że na mapie Polski jest czarno od szpilek a sąsiadujące Niemcy to totalna pustka. Ja wiem, że biwakowanie na dziko w Niemczech jest nielegalne, ale jeśli zrobi się to dyskretnie i kulturalnie to się da. Są takie miejscówki i zastaniemy w nich nawet worki na śmieci i… papier toaletowy powieszony na gałęzi. W Niemczech nawet jak coś jest nielegalne, to ta nielegalna czynność musi być nielegalnie wykonana z należytą (choć nielegalną) starannością i porządkiem.

A więc do rzeczy. Hirschaid leży niedaleko Norymbergi oraz Bambergu. Piękne miasta, które warto odwiedzić. Piękne ryneczki, uliczki, rzeki, mostki itd. Trochę dalej jest 'słynne’ Bad Kissingen, w którym odbywa się zlot podróżników przy okazji targów kamperów i pojazdów 4×4. Polecam też baseny termalne w Bad Kissingen oraz samo miasteczko z wodami leczniczymi. Dzika miejscówka w Hirschaid z pewnością jest dla pojazdów 4×4 i busów czy vanów, bo jadąc od strony sklepu XXL trzeba odrobinę jechać szutrem, koleinami i przez niższe gałęzie. Wtedy dociera się w bezpieczne miejsce i tam raczej policja sobie odpuści. Kamperem można stanąć wcześniej na szutrowej/trawiastej drodze (północny brzeg stawu) i w razie czego należy powiedzieć, że się było zmęczonym i trzeba odpocząć, wtedy policja nie może odmówić, ale też lepiej żeby na noc nie było stolików, markizy i krzesełek, bo to będzie już biwakowaniem. Spędziliśmy tam dwie noce przy okazji zwiedzania wyżej opisanych miast. W pobliżu jest Mcdonald z wifi oraz stacja benzynowa z kranem znajdującym się za budynkiem myjni. Ja po prostu podjechałem i pobrałem wodę.

GPS: 49.81079, 11.00157

Dodał: Michał Jędrak

Zobacz na pełnej mapie Hirschaid

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply