Historyczne centrum miasta Papa

Posted by

Historyczne centrum miasta Papa u podnóża Lasu Bakońskiego. Miasto liczące sobie 30 tys mieszkańców o tradycji sięgającej X wieku. W 16 wieku było jednym z najsilniejszych na Węgrzech ośrodków reformacji i kościoła kalwińskiego. W obrębie starego miasta znajdują się najważniejsze pamiątki i zabytki. W połowie 18 wieku zbudowano pałac Esterhazych wraz z reprezentacyjnym ogrodem, wielki kościół na rynku głównym, kolegium kalwińskie przy głównej ulicy i większość kamienic wokół rynku. Z miastem związana jest postać Sandora Petofiego, węgierskiego poety i bohatera Wiosny Ludów, w Papie uczęszczał do kolegium kalwińskiego. Koniecznie trzeba zwiedzić pałac, starannie odrestaurowany ze wspaniałymi wnętrzami i wystawami, oraz przynajmniej jeden z kościołów. Z Papa blisko do Lasu Bakońskiego „rezerwatu biosfery”, niewysokiego pasma górskiego z drzewami liściastymi o imponującej dorodności. Koordynaty podaję na centrum miasta przed pałacem.

GPS: 47.331767 17.464799

Nawiguj: https://goo.gl/maps/UvBjnqwVSmDouSUM8

Dodał: Krzysztof Kulpiński

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply