Inicjatywa godna pochwały, gminny punkt obsługi kampera w Pniewach już działa

Posted by

Ostatnio caravaning stał się bardzo popularny w Polsce, a popularność tą na pewno przyśpieszyła pandemia. Niestety w naszym kraju infrastruktura do obsługi kampera praktycznie nie istnieje. Powstają powoli takie punkty, ale jest to kropla w morzu potrzeb. Tym bardziej z radością przyjęliśmy informację o powstaniu takiego punktu w Pniewach. Powstał on za namową naszego kolegi z grupy Pawła Hoły, który zainteresował władze w swojej gminy a te nie pozostały obojętne na ten problem i szybko zareagowały i dziś oficjalnie zaczął działać nowy punkt obsługi kampera.

Mamy nadzieję, że inne Gminy pójdą za tym dobrym przykładem i takich miejsc powstanie więcej. Szczególnie dedykujemy ten tekst Gminom na Półwyspie Helskim i miastu Świnoujście, gdzie podejście do tego problemu nie jest najwyższych lotów i na pewno nie wpływa dobrze na wizerunek i promocję tych miejsc.

Usługa WC BUS dostępna też w Pniewach

„Na terenie oczyszczalni ścieków przy ulicy Strzeleckiej w Pniewach powstał profesjonalny punkt obsługi zrzutu nieczystości z kamperów i przyczep kempingowych. Nic nie dzieje się bez przyczyny – zainteresowanie taką formą turystyki rośnie również w Polsce a ostatnie miesiące szczególnie przyczyniły się do wzrostu jej popularności. Z faktu uruchomienia takiej usługi cieszy się pan Paweł Hoły, miłośnik turystyki i człowiek, któremu ekologia po prostu leży na sercu:

– Własnego kampera zakupiłem stosunkowo niedawno, ale podróżować w ten sposób lubię chyba od zawsze. Utrzymanie czystości w naszym drugim domu jest dla mnie czymś absolutnie oczywistym. O to by kamper lśnił z zewnątrz i w środku dbamy z żoną sami. Jednak utrzymanie węzła sanitarnego w czystości wymaga szczególnych zabiegów, które nie sposób wykonać samemu bez odpowiednich urządzeń.

W kwietniu tego roku pan Paweł zwrócił się do pani Romany Kozub, prezes Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego z pytaniem o to, jak można rozwiązać temat zrzutu nieczystości ze swojego kampera. Reakcja na zapotrzebowanie była szybka – w niespełna dwa miesiące od pierwszej rozmowy WC BUS już działa.

Punkt jest całoroczny, samoobsługowy, o każdej porze można podjechać i wykonać zrzut wody szarej, uzupełnić czystą i opróżnić toaletę chemiczną. Poza kamperami i przyczepami kempingowymi z usługi mogą korzystać także większe pojazdy jak np. autobusy. Zawsze na miejscu jest również pracownik oczyszczalni, który może wyjaśnić jak przeprowadzić wszystkie czynności. Odpłatność za usługę reguluje się na miejscu.

Dla przejeżdżających przez nasze okolice podajemy precyzyjną lokalizację punktu: GPS 52.4983893187211, 16.2502479119861”

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply