Jakobikirche Freiberg

Posted by

Współrzędne GPS:
50.9173401996713, 13.350309418726122
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Protestancki Jakobikirche Freiberg to neogotycki kościół we Freibergu w Saksonii. Należy do parafii Jakobi-Christophorus w parafii Freiberg kościoła ewangelicko-luterańskiego w Saksonii i zawiera elementy wyposażenia o znaczeniu artystycznym z dawnych czasów, takie jak ołtarz, chrzcielnica i organy autorstwa Gottfrieda Silbermanna.

Około 1160 roku jakobikirche został zbudowany jako kościół parafialny w Christiansdorfie , najstarszej osadzie w rejonie Freibergu. W 1887 roku był już zniszczony. Ponieważ miasto Freiberg chciało wykorzystać pierwotną lokalizację na rogu Talstrasse i Pfarrgasse na szkołę, średniowieczny kościół został zburzony, a na nowy budynek wybrano obecną lokalizację, tuż za starym miastem. Został zbudowany jako trójnawowy kościół halowy w latach 1890-1892 według planów Theodora Quentina . Kościół jest budowlą nieotynkowaną z kamienia łupanego, o konstrukcji z ciosów na planie krzyża z wielobokiem chóru. Wysoka na 57 m wieża o stromych proporcjach ma ceglany hełm z krabami i końcowe zwieńczenie.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply