Jaskinia Vjetrenica

Posted by malgosia
No votes yet.
Please wait...

Jaskinia Vjetrenica jest jedną z największych i najładniejszych jaskiń na terenie Bośni i Hercegowiny. Znajduje się w miejscowości Zavala w malowniczej dolinie Popovo polje. Ciekawostką jaskini jest silnie wiejący z jej wnętrza wiatr, stąd też się wzięła nazwa jaskini. Spowodowane jest to prawdopodobnie różnicą temperatur i tworzącym się podciśnieniem wypychającym zimne masy powietrza. Całkowita długość odkrytych korytarzy wynosi około 6,1 km z czego tylko niecałe 2 km udostępnione jest dla turystów.

Godziny wejścia w załączniku. Na trasę dostajemy kask. Czas wycieczki 45 minut. Przewodnik po angielsku

Jaskinia niedaleko granicy Chorwackiej.

GPS 42.846088, 17.984081

Nawiguj: https://goo.gl/maps/aBpYLzxxexXQnXw99

dodała: Karolina Sikora

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply