Jezioro Bohinj

Posted by

Jezioro Bohinj (Bohinjsko Jezero), największe słodkowodne jezioro w Słowenii. Położone obok miasta Bohinj, w dolinie Bohinj, na terenie Parku Narodowego Triglav. W tym pięknym krystalicznym jeziorze można pływać! wydzielone się miejsca do plażowania i relaksu. Jeśli wiec ktoś marzył o kąpieli w Morskim Oku myślę, że przybywając tu nie będzie zawiedziony.
Niedaleko kościoła Św. Jana Chrzciciela znajduje się mała przystań, gdzie przeszkloną łodzią można udać się w zapierający dech w piersiach rejs, który trwa około 40 minut. Łódź odpływa 7 razy dziennie. Bilet w jedną stronę kosztuje 9 €, w obie strony 10,50 €. (ceny z 2017roku)
Łodzią docieramy do przystani w Ukanc gdzie możemy przespacerować około 500 m i dotrzeć do stacji kolejki, która zabierze nas na szczyt Alp Julijskich -Vogel 1 922 m . Kolejka kursuje co 30 minut od 8:00 do 18:00, przejażdżka w obie strony kosztuje 15 €. Kolejka zabiera gości na wysokość 1535 m n.p.m.,w całe 4 minuty! My niestety dotarliśmy za późno, żeby zrealizować cały plan ale jezioro na długo zapadło nam w pamięci. Stara Fužina 3, 4265 Bohinjsko jezero, Słowenia. Parking bardzo blisko plaży, z łazienkami zamykanymi na noc.

GPS: 46.28179, 13.88172

Nawiguj: https://goo.gl/maps/LBGSLVkwCi22

Dodała: Dominika Prykaszczyk-Nikoniuk

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply