Jezioro Bokodi-hűtőtó

Posted by

Bokodi-hűtőtó, to nie jest przewodnikowa atrakcja, więc jej tam nie znajdziecie. Bokodi-hűtőtó, to jeziorko na Węgrzech koło miasta Oroszlány. Okolica mało turystyczna, jeziorko też nie nadaje się chyba do plażingu i kąpieli, a wszystko to jeszcze koło jakiejś fabryki czy ciepłowni. Ale jest coś kosmicznego w tym jeziorku, co na pierwszy rzut oka przypomina jakieś azjatyckie wioski rybackie. Cały wschodni brzeg i część zachodniego zajmują malutkie kolorowe domki na wodzie, jest ich tu naprawdę ogrom, wystarczy na mapie włączyć sobie widok satelitarny by przekonać się ile tego jest. To taki rodzaj wodnych miejskich ogródków działkowych. Prawie do każdej małej chatynki prowadzi długi drewniany pomost, czasami każda każda chatynka ma swój, a czasami jeden pomost obsługuje kilka chatek. Natomiast na przeciw chatek, na brzegu jeziora każda z nich ma swoje miejsce piknikowe. Mamy tam ławeczki miejsca na ognisko, różnego rodzaju grille i uchwyty do kociołków. Niektóre są wygrodzone, a niektóre są dostępne z polnej drogi ciągnącej się wzdłuż brzegu jeziorka. Na tym nie koniec, za drogą natomiast ciągnie się rząd kibelków, każdy jest ponumerowany i przyporządkowany swojemu domkowi na wodzie. Niektóre są otwarte, inne zamknięte, jedne ledwo stoją inne widać, że wypasione. Jeżeli odwiedzicie tu zajedziecie, to można to połączyć z biwakiem. Na nie wygrodzonych ogródkach piknikowych można zabiwakować, oczywiście jeżeli ktoś jest w pobliżu lepiej się spytać, my bez problemu uzyskaliśmy taką zgodę, z zastrzeżeniem, że nie możemy tu wędkować, bo to zbiornik jakiegoś koła. Jeżeli jednak nie chcemy korzystać z udogodnień, to też znajdziemy nad brzegiem kilka dzikich i niczyich polanek nadających się na biwak. Naszą miejscówkę biwakową znajdziecie tutaj: https://grupabiwakowa.pl/bokodi-hutoto/

GPS:

  • 47.49783, 18.28146

Dodał:

Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply