Jezioro Gardzko

Posted by

 1. GPS: 53.193265, 15.287875
 2. Nazwa miejsca: J. Gardzko
 3. Kraj: Polska, woj. zachodniopomorskie
 4. Rodzaj miejsca: Darmowe pole biwakowe i plaża gminna
 5. Okolica: Nad jeziorem
 6. Rodzaj nawierzchni miejsca: Trawiasta, szutrowa
 7. Dojazd drogą: Szutrowa, równa (1.5km od DW122)
 8. Dla pojazdów: Wszystkich
 9. Ilość miejsca: Bardzo dużo, kilkadziesiąt pojazdów/zestawów
 10. Infrastruktura: Plaża, ToiToi, wyznaczone miejsce na ognisko, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, drewniane ławki i stoły (pod zadaszeniem oraz bez zadaszenia), kontenery na śmieci
 11. Ognisko: Możliwe w wyznaczonym obmurowanym miejscu, dookoła kilka pozostałości po dzikich ogniskach
 12. Opał: W pobliżu znajduje się las, więc opał na pewno się znajdzie
 13. Możliwość rozbicia namiotu: Tak
 14. Niedogodności i zakazy: W sezonie dość prawdopodobna obecność lokalsów, zwijają się jednak przed zmrokiem i pozostaje cisza i spokój
 15. Inne zalety: Plaża gminna z wyrównanym łagodnym zejściem do wody (dogodna dla dzieci) i wspomniany plac zabaw czynią tę miejscówkę świetnym miejscem na zatrzymanie się w podróży z dziećmi (ale nie tylko!)
 16. Zasięg i internet: Jest, 3G
 17. Data pobytu: Sierpień 2018

Bardzo sympatyczna darmowa miejscówka we wsi Ziemomyśl B nad J. Gardzkim. Kilka lat temu gmina dostała dofinansowanie z którego powstały wszystkie udogodnienia (plac zabaw, boisko do siatkówki, toi toi, ładna plaża, itp), a jednocześnie miejsce pozostało darmowe i dostępne dla wszystkich. Ma status plaży gminnej i chętnie odwiedzają ją lokalni mieszkańcy, ale w trakcie mojego pobytu nie byli oni w żaden sposób uciążliwi – wieczorem pojechali do domów i zostało jedynie kilka kamperów i osób w namiotach.

Teren plaży jest spory, więc idealnie nada się dla osób które nie lubią sąsiadów kilka metrów obok. ToiToi czysty i pachnący (nawet wisiała kostka zapachowa!), reszta infrastruktury też bez zarzutu. Dojazd szutrową, równą drogą od DW122, dla każdego pojazdu – teoretycznie może być problem z wyminięciem się z pojazdem z naprzeciwka (droga ma szerokość jednego samochodu i długość 1.5km), ale jeździ nią na tyle mało osób że nie powinno być takiej potrzeby. Dobre miejsce jako jedno- lub kilkudniowy nocleg w drodze do Szczecina.

Zobacz na pełnej mapie Jezioro Gardzko

Dodał: Piotr Glica

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply