Jezioro Trei Ape

Posted by

Jezioro Trei Ape (Trzy Wody) to ładnie położony zbiornik zaporowy na rzece Timiș w Górach Semenic, w Rumunii. Swoją nazwę zawdzięcza trzem strumieniom, które go zasilają: Brebu, Gradistea i Semenic. Zalew powstał w 1970 roku na wysokości 850 m n.p.m., jego powierzchnia wynosi 45 ha a objętość 6,3 milionów metrów sześciennych. Nad jeziorem znajdziemy kilka obiektów noclegowych i miejsc biwakowych. W ośrodkach położonych nad samą wodą znajdziemy kąpieliska i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Linia brzegowa jeziora jest bardzo zróżnicowana pełna zatoczek i półwyspów, a kształt zbiornika można porównać do litery Y. Jest tu dosyć spokojnie, ale lepiej unikać weekendów przyjeżdża tutaj sporo plażowiczów z Caransebeș i Reșiţy. Za sprawą licznych znakowanych szlaków, jest to też idealne miejsce do wypadów w Góry Semenic. W kilka minut z nad jeziora można dojechać do stacji narciarskiej Semenic położonej powyżej 1400 m n.p.m., w której zimą pracują wyciągi narciarskie. Latem zaś z tego miejsca możemy bez większego wysiłku zdobyć okoliczne szczyty.

Powyżej jeziora znajdziemy też dwie ciekawe szwabskie wioski: Brebu Nou (Weidental) i Gărâna (Wolfzberg). Dojazd w to miejsce nie jest trudny, od zachodu, z Reșiţy prowadzi tu asfaltowa droga. Od wschodu jest trochę gorzej, bo z Slatina Timiș prowadzi niezbyt dobra szutrowa droga. Jest nadzieja, że niebawem będzie tu już nowa nawierzchnia, gdyż w 2012 roku trwał już generalny remont tej trasy.

GPS:

  • 45.22314, 22.14417

Nawiguj: https://goo.gl/maps/sD5nRTtW7R92

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply