Kamieniołom Koziniec

Posted by

Kamieniołom Koziniec położony jest w Bieszczadach, na stoku góry Koziniec 522 m n.p.m., od której wziął nazwę. Nieczynny dziś kamieniołom to wspaniały punkt widokowy na Jezioro Solińskie i Myczkowieckie. Na jego szczyt prowadzi nieznakowana trasa, a wycieczka nie jest zbyt forsowna. Niestety miejsce to jest zdewastowane i rozjeżdżone przez samochody terenowe, które urządzają sobie tu rajdy i gdy jest mokro, trudno tu spacerować po rozjeżdżony drogach, które zamieniają się w błotnistą breję.

Kamieniołom powstał na potrzeby budowy zapory w Solinie. Pozyskiwano stąd materiał do jej budowy, potem był jeszcze użytkowany do lat 70. XX w. Miejsce to zapewne zainteresuje też miłośników geologi. Obok kamieniołomu znajduje się także około 28-hektarowy rezerwat przyrody „Koziniec”. Chroni on rzadkie okazy flory oraz wiele gatunków zwierząt. Przez rezerwat przebiega znakowany szlak niebieski.

GPS: 49.41897, 22.44101

Nawiguj: https://goo.gl/maps/6NSvFZy2UwHaiBnq7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply