Kamieniołom w Świerkach

Posted by

Współrzędne GPS:
50.621207, 16.414128
Nazwa miejsca:
Świerki
Kraj:
Polska
Województwo / Region:
dolnośląskie
Opis:
Jeden z największych w Sudetach (Góry Suche) kamieniołomów melafiru. W 2012 r. kamieniołom uległ likwidacji. Wyrobisko częściowo zalane wodą- wg rozmowy z lokalnymi mieszkańcami głębokość to 76 m! Miejsce jest dostępne pieszo oraz samochodem. Ciekawy kolor i krajobraz. Zdecydowanie warto wejść wyżej, bo widoki są bardzo fajne. Zakaz kąpieli, czasami pojawia się policja i łamiących zakaz. Są tutaj wyznaczone drogi dla crossowych motocykli więc może być trochę głośno. Kamieniołom widać w googlach tylko w opcji satelita😉 Nieopodal widać na mapie inny ale nie byłem. Z ciekawostek – tutaj kręcono serial ZNAKI. Warto dodać, że w serialu jest bardzo dużo okolicznych plenerów i bardzo miło się go ogląda. Sporo miejsca na postawienie samochodu i spanie.
Rodzaj nawierzchni miejsca:
Gruntowe
Ilość miejsca:
Powyżej 10
Koszt postoju:
brak
Inne zalety miejsca:
duzo miejsca
Zakazy i niedogodności:
brak
Jakość zasięgu GSM:
bez problemu
Dodał:
Po zjechaniu z „głównej” drogi pod górę po kilkunastu metrach jest skręt w prawo, stromy podjazd, problem może być potem gdyż ułożono dwa głazy zwężające drogę, osobówka i mały bus przejedzie – co do reszty to nie wiem. Najlepiej zaparkować i sprawdzić.
Galeria:

Zobacz na pełnej mapie Kamieniołom w Świerkach

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply