Kamienne Kręgi w Odrach

Posted by

To jedno z najsilniejszych miejsc mocy w Polce.Tutejszy rezerwat kryje w sobie 10 kamiennych kręgów oraz 30 kurhanów. Ich powstanie datuje się na 1760 r przed naszą erą! Według literatury tematycznej, tego typu miejsca powinniśmy zwiedzać po „oczyszczeniu się” tzn. w tym przypadku siadamy na skraju leja (wg tablic-oczko polodowcowe) (znajduje się przy kręgu I) i przez kilka minut oczyszczamy się w myślach ze wszelkich złych energii, stresów oraz napięć. Następnie podążamy zgodnie z kierunkiem zwiedzania. Na terenie rezerwatu jest wiele tablic informacyjnych nt tego miejsca. Każdy z kręgów ma inną moc energetyczną dlatego wchodzimy tylko do tych, do których poczujemy potrzebę 
Teren jest bardzo zadbany. Parking spokojnie pomieści nawet autobus. Dojazd dobrze oznaczony tabliczkami. Uwaga: zakaz ruchu stojący na wjeździe do lasu NIE DOTYCZY dojazdu do kamiennych kręgów. Przed bramą stoliki, kosze na śmieci i wc. Woda w pobliskiej rzece Wda – czysta  Brak wody pitnej. Spędziliśmy tu kilka dni i nikomu nie przeszkadzało że staliśmy. Nie rozkładaliśmy jednak sprzętu kampingowego.

http://czersk.pl/kregi-kamienne-w-odrach/

Parking bezpłatny. Wejście na teren kręgów jest płatny 4 zł/os, dzieci 2 zł

GPS:

  • 53.898380, 17.993591

Nawiguj – https://goo.gl/maps/YnTHtXDsY1t

dodał:   Monika Laszuk

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply