Kanion w Kulen Vakuf

Posted by

Kulen Vakuf położone jest w Bośni i Hercegowinie, w Parku Narodowym Una, jest to największa osada na terenie parku. W czasach rzymskich była ważnym punktem na szlaku handlowym z Zadaru do Dalmacji i Panonii. W czasach osmańskich miejscowość nosiła nazwę Džisr-i-kebir czyli Wielki Most. Nad miastem góruje średniowieczna twierdza Ostrovica – https://grupabiwakowa.pl/stari-grad-ostrovica.

Miejscowość położona jest malowniczo nad rzeką Una, która tworzy tu niewielki, lecz ciekawy kanion. Zobaczymy go już z góry, wjeżdżając do Kulen Vakuf od północy, warto się tu zatrzymać, bo oprócz kanionu mamy tu ładny widok na miasto i zamek. Warto też zjechać na dół i zobaczyć kanion z mostu. W miejscu tym jest też niewielka kaskada i centrum raftingowe – Rafting Center Discover Bihać. Działa tu też płatne pole biwakowe.

GPS: 44.56997, 16.08334

Nawiguj: https://goo.gl/maps/zkJUKryLyP8hVY9Q8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply