Kapliczka Bieleckiego w Lesku

Posted by

Jadąc w Bieszczady przeważnie jedziemy przez Lesko, nazywane Bramą Bieszczadów. Tuż przy wjeździe do miasta, jadąc od strony Sanoka, po lewej stronie możemy zobaczyć ciekawą zabytkową kapliczkę. Obiekt nie jest dziś w najlepszej kondycji, elewacja była dawno nieodnawiana, blaszany dwuspadowy dach jest zardzewiały. Kapliczka została wzniesiona na planie kwadratu w 1884 roku. Jej fundatorem był Jan Bielecki, uczestnik Powstania Styczniowego i rządca folwarków hrabiego Krasickiego.

GPS: 49.48099, 22.32355

Nawiguj: https://goo.gl/maps/gDEvvi8bkkyeC8QM8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply