KATARZYNKI 2022 XI ZLOT GRUPY BIWAKOWEJ

Posted by

Po dłuższej przerwie spowodowanej covidami i innymi przeciwnościami, chcielibyśmy Was zaprosić na XI Zlot Grupy Biwakowej pod hasłem KATARZYNKI.
Tym razem spotkamy się na campingu Przystań Buryłówka w Borach Dolnośląskich – https://grupabiwakowa.pl/burylowka/. Czekamy na was 25 listopada, a zlot potrwa do 27 listopada.
Na zlotowiczów będzie czekało wiele niespodzianek, konkursów z nagrodami i oczywiście wspaniała integracja i zabawa. Miejscowość położona jest w sercu Borów Dolnośląskich nad rzeką Kwisą. Wokół możecie odwiedzić (jeżeli starczy Wam czasu) sporo atrakcji. Należy tu wymienić Bolesławiec słynący z ceramiki i z ciekawych zabytków, Zamek Kliczków i niesamowita Dolnośląska Biała Pustynia.
Co musicie przygotować i przywieść na zlot?
– Obowiązkowo dobry humor,
– Obowiązkowo każda załoga przywozi jakąś potrawę na wspólną biesiadę. Tematyka jest dowolna. Może to być deska serów, deska wędlin, kociołek (będzie ognisko) sałatka, a nawet zupa, bo mamy do dyspozycji dużą wyposażoną kuchnię, więc można też coś zagrzać. Napiszcie na liście obecności, co macie zamiar przywieść, żeby inni już tego nie dublowali.
– Panowie muszą mieś damskie przebranie na wybór Miss Katarzynek. Opłata za brak przebrania flaszka wysokoprocentowego alkoholu który będzie przeznaczony na nagrody dla wygranych, głosują panie.
– Będzie też konkurs nalewek, więc zabierzcie jakiś trunek swojej roboty.
– Na konkurs ciast przywieźcie jakiś swój wypiek, czy inny rodzaj ciasta. Do dyspozycji mamy dużą witrynę lodówkową, więc nie będzie problemu z przechowaniem do momentu konkursu.
WSTĘPNY (może ulec modyfikacjom) PROGRAM ZLOTU
piątek 25 listopada
Od godziny 15:00 powitanie przyjeżdżających załóg bigosem z kociołka z ogniska i zestawem drobnych upominków. UWAGA zestaw upominków dostaną tylko załogi wpisane na listę obecności.
15:00-20:00 wspólne ognisko/grill.
20:00 – ? biesiada na sali w rytmach muzyki, przy kominku wspólne rozmowy i nawiązywanie nowych znajomości.
21:00 wróżenie z kart tarota biwakowego
22:00 solenizantki, czyli Katarzyny (a zanosi się, że będzie ich trochę), otrzymają upominki od Grupy Biwakowej, ale muszą opowiedzieć swoją najzabawniejszą historię / sytuację w czasie jakiegoś wyjazdu, biwaku, coś w tematyce naszej grupy. Wspólny toast za ich zdrowie biwakową cytrynówką.
sobota 26 listopada
– 10:30 Prezentacja pojazdu ekspedycyjnego na bazie samochodu Mercedes Unimog, firmy EbaCamp
– 11:00 dla prawdziwych twardzieli spływ kajakowy rzeką Kwisą. Trasa będzie łatwa i nie za długa, ze względu na porę roku. Spływ odbędzie się jeżeli uzbieramy minimum 5 kajaków. W przypadku bardzo paskudnej pogody zrezygnujemy ze spływu. Spływ jest dodatkowo płatny i z rabatem kosztuje 90 zł za kajak. Jeżeli jesteście zainteresowani zaznaczcie to w liście obecności.
– 11:00 podczas spływu na świetlicy poprowadzimy zajęcia i konkursy plastyczne dla dzieci.
– 13:00 grzane wino dla kajakarzy i konkurs nalewek, czyli każda załoga wystawia do konkursu swoją nalewkę. Oceniać je będą kajakarze, gdyż będzie się im należało coś na rozgrzewkę.
14:00-15:00 przerwa obiadowa.
15:00 Konkurs Katarzynkowy dla dzieci i dorosłych, każdy z uczestników dostanie pierniki katarzynki i zestaw przyborów do ich ozdobienia. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone. W zależności od wieku dzieci zostaną utworzone kategorie wiekowe. Można też przywieźć swoje dekoracje do pierników, by zwiększyć swoje szanse.
17:00 zastawiamy stoły przywiezionymi potrawami
18:00 wybór miss Katarzynek. Wszyscy panowie przebierają się za kobiety i prezentują swoje wdzięki przy muzyce na wybiegu. Panie głosują na najładniej przebranego pana zlotu. Miss i v-ce Miss zostaną nagrodzone. Po konkursie dla własnego bezpieczeństwa panowie mogą wrócić do swojego naturalnego wyglądu, bo po alkoholu może się ktoś pomylić 🙂 Panowie, którzy nie przebiorą się na konkurs muszą się wykupić flaszką dobrego alkoholu, karne flaszki będą dodatkową nagrodą dla Miss.
19:00 przystępujemy do degustacji przywiezionych potraw i bawimy się przy muzyce nawet do białego rana.
niedziela 27 listopada
10:00 wspólna poranna kawa i konkurs ciast.
11:00 pogadanka z Policjantem dla najmłodszych i dorosłych
12:00 zakończenie zlotu i pożegnania. Oczywiście jak ktoś ma ochotę, to może zostać dłużej.
KOSZTY:
Koszt zlotu wynosi 200 zł od 2 osobowej załogi na campingu. Jeżeli chcecie skorzystać z noclegu w pokoju to koszt zlotu wynosi 320 zł ( pokój dwuosobowy z łazienką i tv)
Dzieci do 15 lat zarówno na campingu lub w pokoju bezpłatnie.
Dodatkowa dorosła osoba w załodze 100 zł.
Nie pobierana jest opłata za zwierzęta, ale pieski muszą być na smyczy.
W cenie zlotu mamy cały camping na wyłączność, dużą salę z kominkiem z dostępem do kuchni, lodówek, zamrażarek i zmywarki. Węzeł sanitarny z ciepłą wodą bez limitu. Miejsce na ognisko i biesiadną wiatę. Opał na ognisko i do kominka bez limitu. Dostęp do dużego grilla (węgiel we własnym zakresie).
Camping posiada 8 przyłączy prądowych z podlicznikami. Opłata za prąd z rabatem wynosi 4 zł za 1 KW. Czyli pierwsze 8 osób które zgłoszą się z dopiskiem prąd mają takie przyłącze zapewnione. Istniej możliwość współdzielenia prądu i mam nadzieję że się jakoś między sobą dogadamy, żeby podłączyć się pod jeden słupek w dwa kampery i podzielić się kosztami, które są chyba niewielkie.
Dodatkowa opłata jest też za spływ kajakowy i wynosi 90 zł za kajak. Spływ odbędzie się jeżeli pogoda będzie w miarę przychylna i uzbieramy chociaż 5 chętnych załóg.
UWAGA ILOŚĆ MIEJSC NA ZLOCIE OGRANICZONA. PIERWSZEŃSTWO UDZIAŁU WEDŁUG LISTY OBECNOŚCI.
ZAPISY:
Na utworzonej liście obecności  – https://www.facebook.com/events/666776088165242 wpiszcie ilość osób dorosłych i dzieci wraz z wiekiem, potrzebne jest nam to do dopasowania programu i konkursów. Napiszcie też czy chcecie korzystać z prądu, jaka forma noclegu camping czy pokój, jaką potrawę zlotową przywieziecie i czy jesteście chętni na spływ kajakowy.
Osoby chcące skorzystać z noclegu w agroturystyce proszone są dodatkowo o rezerwację pod nr telefonu 888 313 163. Dostępne jest 10 pokoi, ale trzy już zarezerwowałem dla osób, które wcześniej mnie o to poprosiły, więc zostało 7 pokoi.
FIRMY Z BRANŻY BIWAKOWO CARAWANINGOWEJ
Istnieje dla was możliwość przyjechania i zaprezentowania swoich usług oraz towarów bez dodatkowych opłat, tylko w cenie zlotu. Jeżeli nie możecie się pojawić na zlocie, to możecie przekazać nam materiały reklamowe, gadżety i nagrody dla uczestników konkursów i zlotowiczów. W zamian otrzymacie w zależności od „wagi” przekazanych nagród pakiet reklamowy dla swojej firmy na naszej grupie i w serwisie Grupabiwakowa.pl. (do uzgodnienia) Jeżeli jesteście zainteresowani jakąś z tych form współpracy to prosimy o szybki kontakt, bo czasu już niewiele pod adresem biuro@grupabiwakowa, lub telefonicznie 603 996 048.
TO WIDZIMY SIĘ NA ZLOCIE
Organizatorzy będą już na was czekać już od czwartku, więc jak macie ochotę przyjechać wcześniej, to chętnie spędzimy z wami wieczór.
SPONSORZY UPOMINKÓW, NAGRÓD I PARTNERZY ZLOTU

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply