Katun Zastan

Posted by

Katun Zastan. W większości roku opuszczona zagroda, ale bywa zamieszkała. To ten czerwony dach, niestety nie mam lepszego zdjęcia. Samochód na zdjęciu należy do turysty. Można się rozbić, zaparkować obok lub podjechać jeszcze kawałek w kierunku wody – to już w zależności od posiadanego samochodu. Rewelacyjny punkt wypadowy w góry – prowadzą szlaki na szczyty Maja Jezerce, Maja Rosit, do Theth. Niedaleko jest woda (ze zbocza schodzi rura z wodą ze źródła położonego wyżej) o co w okolicy jest trudno. Dojazd tylko samochodem z wysokim zawieszeniem, droga jest kamienista i z bardzo dużym nachyleniem. Byłem kilkakrotnie i ciągle wracam.

GPS: 42.48957, 19.81581

Dodał: Zdzisław Sabat

Zobacz na pełnej mapie Katun Zastan

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Zdzisław Sabat Uaktualnienie, wracam z majówki.
    Droga została zniszczona przez wodę, do czasu naprawy ostatnie miejsce biwakowe dla samochodu to N42,4926 E19,8112.
    Polana ładna, dojazd kłopotliwy więc mało nieproszonych gości, rewelacja.
    Dalej drogę do jeziora Cemerikino określiłbym jako trudny offroad. Da się ostrożnie przejechać (duże kamienie). Im większy prześwit tym lepiej (35″). Dalej droga do katunu Zastan ekstremalnie trudna – zmyta nawierzchnia, drzewka do cięcia.

Leave a Reply