Klimczok Ogród z kamieniami

Posted by

Aż zdziwiony byłem że nie ma tu jeszcze tego miejsca 🙂 Ogród z kamieniami to wyjątkowe miejsce pod Klimczokiem tworzone przez lata przez człowieka z pasją – przewodnika beskidzkiego z Bielska Białej – pana Tadka :). Każdy z kamieni w ogrodzie pochodzi z innego miejsca na świecie – w większości z różnych szczytów. Poza ogrodem główną ozdobą jest wiata. Niestety obecnie nie wygląda już tak wspaniale. Rok temu była całkowicie obudowana, miała drzwi, w środku były nawet swego czasu poduszki do spania! Całe jej wnętrze było oblepione naklejkami, mapami, napisami a zeszyt do wpisów miał kilkaset jeśli nie kilkatysięcy wpisowiczów :D. Niestety niecały rok temu wandale przewrócili budynek, a później śnieg w zimę dokończył dzieła. Obecnie jest mocno odarta z charakteru i jednej ściany, ale nadal warto tam spać – choćby dla widoku z rana! Cała reszta obozowiska jest również zrobiona chałupniczo i z klimatem – krzesełka z pieńków, ławki z gałęzi, „monitoring” z kamer Unitry na drzewach i wiele innych. To trzeba zobaczyć samemu! W nocy podchodzą zwierzęta, ale spokojnie – ino sarenki :). Trzeba pamiętać że to szczyt góry i mimo wszystko jest zimno przez wiejący wiatr.

Miejsce może również służyć jako miejsce biwakowe, ale dla osób niezmotoryzowanych (dojście tylko pieszo).

Na miejscu zadaszona wiata, zbiornik z deszczówką, siekierka, ławki, stoły i krzesełka, stacja pogodowa, 15 minut dalej schronisko z kuchnią, wc i łazienkami

Jest miejsce na ognisko +niewielki grill.

Opał przygotowany, bez problemu można znaleźć. Możliwość rozbicia namiotu.W sezonie na szlaku obok może być tłoczno, trochę zwierząt w nocy podchodzi blisko.

Ważna informacja – po jesieni chatka ma być rozebrana na zimę i potem na wiosnę, jeśli znajdą się fundusze,postawiona nowa. Ale myślę że w zimę i tak by nikt nie wpadł na pomysł noclegu w środku 😛

GPS: 49.739953, 18.996148

Dodał: Krzysztof Kulik

Zobacz na pełnej mapie Klimczok Ogród z kamieniami

 

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply