Kolorowe, zachodnie podwórko na Nadodrzu

Posted by

Niedawno prezentowałem wam kolorowe podwórko na Nadodrzu we Wrocławiu, które powstało po wschodniej części ulicy Roosevelta – https://grupabiwakowa.pl/kolorowe-wschodnie-podworko-na-nadodrzu. Dziś przyszła kolej na równie ciekawe, które znajdziemy po zachodniej części tejże ulicy. Wiele osób myśli po zobaczeniu pierwszego podwórka, że to już wszystko, a drugie mniej znane, jest równie interesujące.

Pomysłodawcą i twórcą tego nietuzinkowego działa, które ma za zadanie upiększyć tą trochę ponurą dzielnicę Wrocławia jest malarz Mariusz Mikołajek. Wraz z grupą artystów zaczął on tworzyć nietypowe murale na podwórkach wrocławskiego Nadodrza. Do tej akcji zaktywizował też mieszkańców tych podwórek, którzy często zostali uwiecznieni na elewacjach swoich kamienic. Dzieła o przeróżnej tematyce i technice wykonania ściągają w te mroczne zaułki coraz więcej turystów. Podziwiać to wszytko możemy nieodpłatnie, ale pamiętajmy, że to są nadal zamieszkane kamienice i podwórka, więc zachowujmy się w tym miejscu kulturalnie.

GPS: 51.12324, 17.04188

Nawiguj: https://goo.gl/maps/gbq9426JTfqWjwxX9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply