Konieczna – parking pod cerkwią

Posted by

Współrzędne GPS:
49.457161, 21.311950
Nazwa miejsca:
Konieczna
Kraj:
Polska
Województwo / Region:
woj. małopolskie
Opis:
Miejsce przy drodze prowadzącej do przejścia granicznego w Koniecznej. Wydzielone płotem, brama nie jest zamykana na noc, obok na tym samym terenie znajduje się boisko i kontener na śmieci.
Rodzaj nawierzchni miejsca:
Gruntowe
Ilość miejsca:
3-5
Koszt postoju:
Inne zalety miejsca:
Miejsce pod cerkwią służyło mi kilka razy jako miejsce startowe na rajdy w góry (jest sporo miejsca, można było usiąść na trawie, zjeść śniadanie, przepakować plecak). Obok na tym samym terenie znajduje się boisko, co świadczy o charakterze rekreacyjnym parkingu.
Zakazy i niedogodności:
Miejsce postojowe jest na jednym terenie z cerkwią i cmentarzem, który znajduje się po drugiej stronie cerkwi (parking nie jest oddzielony od nich płotem). Nie wszystkim może to pasować.
Jakość zasięgu GSM:
Jest dobry zasięg, chwilami łapie słowacką sieć.
Dodał:
Piękne miejsce na końcu świata (chociaż z bardzo dobrym dojazdem) niedaleko granicy. Z parkingu można ruszyć szlakiem na Beskidek, gdzie znajduje się jeden z ciekawszych cmentarzy z I wojny. Jest też kilka innych możliwości wycieczkowych. W Koniecznej nie ma sklepu ani knajpy. Najbliższe znajdują się w położonej kilka km dalej Zdyni. Stamtąd także można ruszyć na Rotundę.
Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply