Kopiec Krakusa

Posted by

Kraków może się pochwalić czterema kopcami, kopiec Krakusa to prawdopodobnie najstarszy z nich. Legenda głosi, że upamiętnia miejsce pochówku założyciela miasta – czyli legendarnego Kraka. Bardziej prawdopodobne, że służył jako strażnica lub miejsce kultu, tak naprawdę jednak nikt nie wie, kiedy i w jakim celu został wzniesiony. Na pewno jednak jest to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę, romantyczny spacer, a w ładniejsze dni piknik na trawie. Sporo zieleni i rozległy teren sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie spokojne miejsce. Ze szczytu rozciąga się rozległa panorama na cały Kraków, Nową Hutę, dobrze widać też położony poniżej wzgórza kamieniołom Liban. Spacer z Podgórskiego rynku zajmie nam niecałe pół godziny, ale możemy też spróbować podjechać niemal pod sam kopiec.

GPS: 50.038061, 19.958412

Nawiguj:https://goo.gl/maps/sCLrfHjx9G1iTu2v5

Dodała: Anna Bańczyk 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply