Kościół Boromeusza w Nałęczowie

Posted by

Drewniana kaplica w stylu zakopiańskim w Nałęczowie w województwie lubelskim została ufundowana przez Ludwikę Benni. Zaprojektował ją Stanisław Witkiewicz i budowa jej rozpoczęła się w 1917 roku, a została ukończona i wyświęcona w 1919 roku. W ołtarzu kaplicy znajdziemy kopię obrazu św. Karola Boromeusza, biskupa Mediolanu, patrona chorych, z kościoła na Powązkach w Warszawie. W latach 1962-1965 dzięki datkom kuracjuszy kaplica przeszła remont i konserwację wnętrza. W czasie pobytów w Nałęczowie kardynał Karol Wojtyła odprawił tu msze. Od 1997 roku arcybiskup lubelski Józef Życiński dekretem kościelnym ustanowił kaplicę kościołem rektoralnym należącym do parafii Św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie.

GPS: 51.28873, 22.20869

Nawiguj: https://goo.gl/maps/g8bju9UwRQ3Nrp7k7

Dodał: Irek Jozwik

 

 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply