Kościół farny w Kazimierzu Dolnym

Posted by

Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, to najbardziej charakterystyczna budowla jaką widzimy z kazimierzowskiego rynku. Ufundował go Kazimierz Wielki około 1325 roku, jednak pierwsze pisemne zapiski o nim pochodzą z 1440 roku. Swój renesansowy dzisiejszy wygląd zawdzięcza przebudowie w latach 1610-1613. Przebudowę i remont wymusił pożar, który strawił starą świątynię w 1561 roku. Kościół jest jednonawowy ze sklepieniem kolebkowym, z niewysoką trzykondygnacyjną, czworoboczną wieżą. Do boków przylegają dwie kapice, a do prezbiterium zakrystia, kościół posiada też niewielki babiniec. Kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym znajduje się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego.

GPS: 51.32285, 21.94862

Nawiguj: https://goo.gl/maps/RrDffHRAGAJ2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply