Kościół św. Józefa w Komańczy

Posted by

Tam gdzie kończy się Beskid Niski, a zaczynają Bieszczady, leży Komańcza. W tej wielowyznaniowej miejscowości najskromniejszą budowlą sakralną jest kościół rzymskokatolicki. Niestety nie jest to obiekt zabytkowy, gdyż powstał w latach 1949–50 według projektu Władysława Powapińskiego. Jednak swoim wyglądem nawiązuje do poprzedniego kościoła z 1927 roku, który spłoną w czasie II wojny światowej. Początkowo świątynia nie posiadała ani wieży, ani kruchty, te elementy zostały dobudowane w 1993 roku.

Kościół jest orientowany, trójdzielny o konstrukcji zrębowej, szalowany pionowo deskami. Wieża jest konstrukcji słupowej nakryta dachem namiotowym. Witraże są dziełem artysty plastyka z Krakowa Łukasza Karwowskiego. Wyposażenie kościoła jest współczesne. W ołtarzu głównym znajdziemy obraz św. Józefa z Dzieciątkiem, natomiast w kruchcie ikonę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

GPS: 49.33817, 22.07313

Nawiguj: https://goo.gl/maps/PcigUE6WsmkbjxvJ8

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply