Kościół św. Stanisława w Milejczycach

Posted by

Podlasie to głównie kraina drewnianych prawosławnych cerkwi. Ale można też tu znaleźć perełki architektury drewnianej również rzymskokatolickiej. Jadą z nich jest kościół św. Stanisława w Milejczycach. Został on wzniesiony w latach 1740-1744 i do czasów współczesnych był trzykrotnie remontowany, miało to miejsce w 1782 r., 1829 r. i w 1856 roku. Po upadku powstania styczniowego, kościół przez jakiś czas pełnił funkcję cerkwi prawosławnej, katolicy odzyskali świątynię dopiero po zakończeniu I wojny światowej.

Jest to kościół orientowany na planie prostokąta, konstrukcji zrębowej, szalowany deskami. Kryty jest dwukalenicowym dachem gontowym z czworoboczną wieżyczką z blaszanym hełmem z latarnią. Wnętrze reprezentuje styl barokowy. Ołtarz główny wraz z ołtarzami bocznymi datowane są na 1740 rok.

GPS: 52.5208, 23.13566

Nawiguj: https://goo.gl/maps/JheZNSqm2F5E3NbH9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply