Kościół Świętej Trójcy w Tykocinie

Posted by

Kościół budowany w latach 1742 – 1750. Jest to budowla barokowa, wzniesiona z fundacji Jana Klemensa Branickiego. Budowla znajduje się na tykocińskim Rynku, w środku składa się z 3 naw, zdobionego pozłacanego ołtarza głównego, ścian pokrytych polichromią. Jednym z najcenniejszych elementów wyposażenia kościoła są zabytkowe rokokowe organy, wykorzystywane w dzisiejszych czasach do organizowanych tutaj licznych koncertów. Zabytek w chwili obecnej remontowany, widać że bardzo się o niego dba.
Z ciekawostek:

1) w kościele znajduje się również kielich, wykorzystywany przez Jana Pawła II podczas jednej z pielgrzymek do Polski. Obecnie wykorzystuje się go podczas ważniejszych uroczystości kościelnych.

2) Obok kościoła, na Rynku, znajduje się ogólnodostępny kran z wodą pitną. Bezproblemowo można uzupełnić baniaczki


Koordynaty: 53.207919, 22.774397

Nawiguj: https://goo.gl/maps/oXoJDqomRhjWF6ry6

Dodał: Dariusz Rajnsz

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Dodam, że obok kościoła przy rynku znajduje się restauracja gdzie kręcono sceny do filmu „U Pana Boga w ogródku” oraz „U Pana Boga za miedzą”.

Leave a Reply