Kościół w Kalinówce Kościelnej

Posted by

Kościół w Kalinówce Kościelnej, niewielkiej podlaskiej wiosce jest jednym z najcenniejszych drewnianych, barokowych kościołów na Podlasiu. Zbudowano go w 1768 roku, choć tutejsza parafia istnieje już od 1511 roku. W tym czasie wierni modlili się w kościele ufundowanym przez Mikołaja Radziwiłła. Obecny kościół jest prawdopodobnie trzecią z kolei świątynią w tym miejscu.

Jest to świątynia orientowana, bezwieżowa na planie prostokąta. Konstrukcja budowli jest zrębowa i nakryta dwuspadowym dachem z wieżyczką na sygnaturkę usytułowaną po środku świątyni. Wewnątrz zachowało się XVII i XVIII-wieczne wyposażenie. Obiekt dostępny jest z zewnątrz, wnętrze możemy zobaczyć tylko w czasie naborzeństw.

Obok warto zobaczyć lamus plebański z 1782 roku – https://grupabiwakowa.pl/lamus-w-kalinowce-koscielnej

GPS: 53.38821, 22.92766

Nawiguj: https://goo.gl/maps/KxBPd4tPA76jyEnt7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply