Kościół w Krynicach

Posted by

Krynice położone są na terenie Roztocza Środkowego, w powiecie tomaszowskim i województwie lubelskim. Warto tu się zatrzymać przy drewnianym kościele św. Stanisława Biskupa. Zbudowano go wg projektu Brochwicza w latach 1918 – 20. Jednak budowę rozpoczęto nie w Krynicach lecz w Horyszowie Polskim, jednak tamtejszej budowy nie dokończono i materiał przeniesiono na obecne miejsce.

Jest to trójnawowa świątynia konstrukcji wieńcowej. Dach kościoła jest dwukalenicowy, kryty blachą i zwieńczony niewielką wieżyczką. Wieża natomiast jest konstrukcji słupowej, kryta blaszanym dachem i zwieńczona galeryjką. Wewnątrz znajduje się rokokowy ołtarz główny z z cerkwi w Tyszowcach. Chór pochodzi z kościoła w Ulan i datowany jest na przeł. XIX i XX w. Chrzcielnica pochodzi z 1933 r. i jest autorstwa Kazimierza Kluczyńskiego.

GPS: 50.58811, 23.38241

Nawiguj: https://goo.gl/maps/TfvaRNw9YyiBwzVeA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply