Kościół w Lesku

Posted by

Leski kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny datowany jest na 1539 rok. Razem z zamkiem Kmitów został wybudowany w stylu późnogotyckim z kamienia i cegły. Z dawnej świątyni zachowały się już tylko fragmenty, gdyż podczas najazdu szwedzkiego kościół został rozgrabiony i spalony. Barokowe wnętrza świątynia zyskała za sprawą Jakuba Jaworskiego w 1759 roku, natomiast podczas przebudowy w 1889 roku dobudowano nad kruchtą neogotycką wieże. Pierwotnie świątynia kryta była gontem, dziś dach pokrywa blacha. Nawa i prezbiterium są nakryte XVIII-wiecznym sklepieniem kolebkowym z lunetami, natomiast ołtarze boczne i zakrystia sklepieniami XVI-wiecznymi, kolebkowymi, krzyżowo-żebrowymi i sieciowymi.

GPS: 49.4718, 22.32853

Nawiguj: https://goo.gl/maps/ucbyymVWmtsb6XLG9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply