Kościół w Masłowie Pierwszym

Posted by

Dosyć ciekawą budowlę sakralną na świętokrzyskich szlakach znajdziemy w miejscowości Masłów Pierwszy. Jest nią Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, wybudowany w latach 1926-1937. Świątynia stanęła w miejscu swojej drewnianej poprzedniczki z 1835 roku. Kościół zaprojektował profesor Politechniki Lwowskiej Karol Sas-Zubrzycki. Jest to konstrukcja trzynawowa ze sklepieniem opartym na kolumnach. Nawiązuje ona stylem do gotyku i romantyzmu. Wewnątrz uwagę zwracają piękne witraże przedstawiające ewangelistów i polskich świętych, to dzieło pracowni S.G. Żeleńskiego z Krakowa. Z pod kościoła roztacza się ładny widok na Góry Świętokrzyskie.

GPS: 50.90679, 20.72903

Nawiguj: https://goo.gl/maps/bAhNF1BE2yN2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply