Kościół w Monkiniach

Posted by

Monkinie to wieś w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, położona pomiędzy jeziorami Wigry i Blizno. w wiosce na uwagę zasługuje drewniany kościół pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej wybudowany w latach 1922-1924. Powstał on na wzgórzu, na którym prawdopodobnie dokonywano egzekucji powstańców styczniowych. Jest to świątynia trójnawowa, konstrukcji zrębowej z jedną wieżą o wysokości 12 m. Wewnątrz ołtarz główny, dwa boczne i konfesjonał pochodzą z XX w. Drewnianą dzwonnicę stojącą obok kościoła wybudowano w 1991 roku.

GPS: 53.98362, 23.08726

Nawiguj: https://goo.gl/maps/MGydKFXmWKNKExf67

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply