Kościół warowny w Şeica Mică

Posted by

Rumunia. Şeica Mică to dawna saska wieś położona około 50 km. na północ od Sibiu i 23 km na zachód od Mediaș. Jednak miejscowość nie została założona przez siedmiogrodzkich Sasów, bo jej początki sięgają 1280 roku. Sasi przybyli tu dopiero w XIV wieku budując kościół ewangelicki pw Świętej Katarzyny. Kościół został ufortyfikowany w 1500 roku, kiedy to ziemią tym zaczęły zagrażać najeźdźcy. Zyskał wtedy mury obronne, istniejące wieże przystosowano do celów obronnych a także wzniesiono nowe. W sumie były tu trzy wieże i podniesiony ufortyfikowany chór. Wewnątrz zachowały się dwa stare ołtarze z 1552 i 1762 roku, niestety ten starszy został skradziony w 1999 roku. Część wyposażenia świątyni, w tym żyrandol z brązu wykonany w 1477 roku, to dzieło pracowni Mistrza Leonarda z Sybina. By zobaczyć wnętrze kościoła trzeba umówić się na jego otwarcie telefonicznie pod nr telefonu 0040-269-514-701 (język rumuński i niemiecki)

GPS: 46.0557, 24.12649

Nawiguj: https://goo.gl/maps/3ZQrW7VsDVz

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply