Kościół warowny w Şona

Posted by

Şona, to wieś w rumuńskiej Transylwanii, położona na północny-wschód od miasta Alba Iulia, nad rzeką Târnava Mică. Jak większość miejscowości w Siedmiogrodzie tak i Şona ma swój kościół warowny, który pochodzi z XVI wieku. Niestety tu jednak zachował w niewielkim stopniu swój fortyfikacyjny wygląd, gdyż był kilkukrotnie przebudowywany w XVIII i XIX wieku. W owym czasie zburzono wszystkie elementy umocnień świątyni, sam kościół też został mocno zmieniony, z oryginalnych elementów zachował się tak naprawdę tylko półkolisty chór z 1640 roku. Reszta kościoła została odrestaurowana w stylu barokowym w XVIII wieku.

GPS: 46.21785, 24.01388

Nawiguj: https://goo.gl/maps/khVfETvE6oK2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply