Kroměříž

Posted by

Współrzędne GPS:
49.300000, 17.392265
Kraj / województwo:
Czechy
Opis atrakcji:
Do Kromieryża, uznawanego za jedno z najładniejszych Czeskich miasteczek, najlepiej przyjechać wiosną lub latem, zabrać wygodne buty i nastawić się na kilkugodzinny pobyt. Warto pospacerować po brukowanych uliczkach (ułatwia to wytyczona trasa turystyczna), podziwiać kamienice, zajść na rozległy rynek z ratuszem, podcieniami i fontanną. Miasteczko jest niewielkie, ale ma wiele do zaoferowania - aż trzy tutejsze zabytki wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO - pałac arcybiskupi, przylegający do niego park, oraz położony po drugiej stronie miasteczka ogród kwiatowy. Rozległy park pałacowy został zaprojektowany w stylu angielskim, bardzo przyjemnie spaceruje się krętymi alejkami, pomiędzy kanałami i stawami, w cieniu starych drzew. Po trawnikach przechadzają się pawie, możemy też trafić na wolierę z ptakami i mini - zoo. Pałac możemy zwiedzać z przewodnikiem - mieszczą się tu zabytkowe sale, biblioteka i galeria obrazów (my nie weszliśmy, więc nie wiem na ile warto 😉 Położony po drugiej stronie miasteczka ogród kwiatowy zasługuje na osobny wpis. Oba tereny parkowe Kromieryża różnią się od siebie na tyle, że warto przejść się do ogrodu kwiatowego, nawet jeśli mamy za sobą długi spacer po pałacowym parku.
Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. W ramach uwag praktycznych dodam, że dociera się tam szybko autostradą (płatną). Z w miarę szeroko rozumianego południa Polski da się dojechać w 2-4 godziny. My, mieszkając 70 km od Ostravy, dotarliśmy w 2 godziny. Nie płaciliśmy za użytkowanie autostrady gdyż Czesi są przyjaźnie nastawieni do motocyklistów.

Leave a Reply