Lago Scuro

Posted by

Wysokogórska miejscówka z dala od cywilizacji. Wysokość około 2300 m.n.p.m. Do najbliższej wioski ponad 10 km, Najbliższe duże miasto u wylotu doliny, 60 km.
Najpierw o obostrzeniach: W Szwajcarii obowiązuje zakaz biwakowania.
Ze względu na znaczną wysokość asfaltowa droga dojazdowa może być zamknięta, np po opadach śniegu, nawet latem. Informacje o przejezdności drogi są w postaci tablic przy drodze w miejscowościach poniżej (ostatnia w Fusio). Droga jest bardzo wymagająca – wąski asfalt (około 2 m szerokości) pnący się setki metrów po zboczach bez barier zabezpieczających. Tylko dla doświadczonych kierowców i bez lęku wysokości.
Około kilometra za Fusio ustawiony jest znak zakazu wjazdu kamperów. Droga jest bardzo stroma i kompletnie nieprzejezdna z przyczepami.
Jednak tu widzieliśmy nie tylko małe kampery ale również kilka namiotów. Wygląda na to, że tu zakaz nie jest egzekwowany, pewnie ze względu na małą popularność miejsca i dużą odległość od cywilizacji służby tu nie docierają.
Miejscówka składa się z czterech osobnych tarasów, połączonych szutrową drogą. Pierwszy taras jest wybetonowany i położony przy wąskiej drodze asfaltowej, pozostałe, trawiasto-kamieniste schowane wyżej.
W nocy należy być przygotowanym na temperatury w okoicy zera, a nawet poniżej.
Są miejsca w których palono ogniska, opału w okolicy brak.  Na zdjęciach tarasy i okolice.

GPS: 46.47762, 8.58015

Dodał: Łza Włóczynutka

Zobacz na pełnej mapie Lago Scuro

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply