Łeba, jezioro Sarbsko

Posted by

Łeba, województwo pomorskie.

Darmowe miejsce biwakowe przy jeziorze Sarbsko na granicy nadmorskiej Łeby. Do dyspozycji wiaty z zadaszeniem i siedzeniami, zewnętrzne ławki, grill stacjonarny i coś co występuje bardzo rzadko na całej linii polskiego wybrzeża – wyznaczone miejsce na ognisko.
Do lasu gdzie leży nieco chrustu mamy około 30 metrów. Warto wejść nieco wgłąb po większe konary. Miejscówka jest częściowo zacieniona, czyli w wakacyjny słoneczny dzień mamy gdzie postawić nasz domek, aby się nie grzał na słońcu.
Najprostszy dojazd to kierujemy się do miejscowości Łeba od Lęborka (droga wojewódzka nr 214). Na obu rondach w prawo, tj na pierwszym skręcamy na „Łeba – Nowęcin”, a następnie za torowiskiem kolejowym na rondzie w prawo kierunek „Nowęcin”. Po około 1200 metrach, po lewej stronie będzie charakterystyczny słup elektryczny widoczny na zdjęciu i to właśnie tuż przed nim skręcamy w asfaltową drogę. Będzie to ulica Sportowa. Gdy miniemy całe boisko po naszej prawej stronie to za nim, na końcu drogi będzie skrzyżowanie w kształcie litery „T”. Skręcamy w lewo i jesteśmy na miejscu.

GPS: 54.75614, 17.58073

Dodał: Aleksander Napiórkowski

Zobacz na pełnej mapie Łeba, jezioro Sarbsko

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply