Lednice – Valtice

Posted by

Zespół pałacowy Lednice – Valtice. Położony w południowej części Moraw, wpisany na listę UNESCO kompleks zasłużenie nazywany jest ogrodami Europy. Przez ponad 300 lat książęta z rodu Lichtensteinów przekształcali swoje włości w jeden ogromny park. Centrum kompleksu stanowi pałac w Lednicy z przylegającą do niego oranżerią i stajniami. Wokół rozciąga się park – bliżej zamku uporządkowany, dalej – przechodzący w tereny bardziej leśne, z łąkami i stawami. Lichtensteinowie urozmaicali okolice budując dość oryginalne budowle, nawiązujące do różnych stylów i epok. Wędrując przez parkowe tereny możemy natknąć się na akwedukt, sztuczne jaskinie, wieżę widokową w kształcie minaretu, pałacyk myśliwski, świątynię Apollina, Diany – aż dotrzemy do sąsiedniego pałacu w Valticach.
Na zwiedzanie dobrze jest przeznaczyć parę godzin a nawet cały dzień, warto przyjechać tu z rowerami – samochodem nie wszędzie dotrzemy, a na piesze wędrowanie obszar jest po prostu za duży. W parkowych okolicach bez problemu znajdziemy też miejsca na biwakowy nocleg.

GPS:

  • 48.80005, 16.80663

Dodała:

Anna Bańczyk

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

[helion_ksiazka ksiegarnia=”bezdroza” ident=”bepcz2″ okladka=”120×156″ width=”250″ float=”left” opis=”0″ substring=”50″] [helion_ksiazka ksiegarnia=”bezdroza” ident=”bzcze1″ okladka=”120×156″ width=”250″ float=”left” opis=”0″ substring=”50″] [helion_ksiazka ksiegarnia=”bezdroza” ident=”o_001q” okladka=”120×156″ width=”250″ float=”left” opis=”0″ substring=”50″]

Więcej przewodników i map

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply