Lesní bar

Posted by

Tym razem atrakcja, która w polskich realiach na pewno by się nie sprawdziła. Jest nią Leśny Bar, ukryty w głębokiej dolinie na granicy Jeseníka i Rychlebských hor w Czechach. Do leśnego baru dostaniemy się z miejscowości Horní Lipová, ale autem dojedziemy kawałek za granice wioski, dalej musimy przejść kilka kilometrów pieszo. Co jest niezwykłego w leśnym barze ? Ano to, że działa on na uczciwości jego gości, gdyż nie posiada żadnej obsługi. Na miejscu zakupimy wszystko, co niezbędne by urządzić sobie piknik, lub posiłek. W turystycznej lodówce znajdziemy świeżą kiełbasę na ognisko, pieczywo i inne produkty spożywcze i dodatki. Mamy też kuchnię gazową i niezbędne garnki czajniki i patelnię. Woda skierowana z potoku chłodzi skrzynki z piwem, a miłośnicy czegoś mocniejszego znajdą tu nawet domowe nalewki. Możemy tu zakupić nawet mapy, przewodniki czy magnesy. Raz dziennie miejsce to odwiedza właściciel i uzupełnia produkty. Przy wszystkich artykułach mamy ceny i opłatę uiszczamy do skarbonki, pod którą jest puszka z drobniakami, jeżeli potrzebujemy sobie wydać resztę. Ceny też są bardzo atrakcyjne, zbliżone do sklepowych. Ponoć jedynej kradzieży w tym miejscu dokonali nasi rodacy, którzy potem się tym chwalili na jakimś portalu społecznościowym. W razie niepogody mamy tu dużą wiato kuchnię, a jak jest ładnie to wiele ławek, stołów, miejsca na ognisko i grill. Pomysłodawcą baru był Václav Pavlíček, a obecnie barem zajmuje się Zuzana Pavlíčková.

GPS:

  • 50.22501, 17.05543

Nawiguj: https://goo.gl/maps/F8uHwzMMaQN2

Dodał:

Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply