Lesní divadlo – Sloup v Čechách

Posted by

W Górach Łużyckich, w czeskiej miejscowości Sloup v Čechách, znajdziemy nietypowy i ciekawy teatr. Lesní divadlo, czyli teatr leśny położony jest na skraju wychodni piaskowcowej Na Stráži, około pół kilometra na południe od miejscowości. Pomysł takiego obiektu zrodził się w 1920 roku, kiedy to Towarzystwo Teatralne Sloup, pod kierunkiem profesora Rudolfa Ringela, zaczęło wystawiać w miasteczku przedstawienia teatralne. Początkowo za scenę służyła sala hotelowa, ale rok później przystąpiono do budowy leśnej sceny, którą uruchomiono w 1921 roku. Budowla została zaprojektowana przez malarza Ringla, kulisy były wyżłobione w piaskowcowej skale, a scenę wieńczyła cylindryczna wieża o wysokości 3,5 metra połączona z gotycką bramą i kamiennym murem. Ponadto istniały inne drewniane konstrukcje, połączone ze sobą skalnymi rzeźbionymi korytarzami i tunelami. Na dnie pod sceną było miejsce dla orkiestry, a na przeciwległym zboczu ustawiono audytorium z drewnianymi ławkami dla około 1600 widzów. Od lat sześćdziesiątych teatr umierał aż w końcu zaprzestał działalności, a obiekt popadł w ruinę. Dopiero w 2004 roku teatr reaktywowano i odrestaurowano. Przygotowano nową widownię, ale już tylko dla 250 widzów, a spektakle odbywają się regularnie w miesiącach letnich.

GPS:

  • 50.73266, 14.58224

Nawiguj: https://goo.gl/maps/RMi2dz6HHUz

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply