Leśny amfiteatr w Lipniku – Bielsko-Biała

Posted by

Kamienny amfiteatr wraz z domkiem myśliwskim, licznymi ścieżkami i elementami małej architektury w czasach świetności stanowiły Park Miejski Białej. Amfiteatr zbudowany został w czasach II Rzeczpospolitej. Do 1939 roku cieszył się wielką popularnością wśród mieszkańców miasta. Po wojnie został zaniedbany i powoli popadł w zapomnienie. Na szczęście lokalna społeczność doprowadziła do pozyskania funduszy i we współpracy z Nadleśnictwem od 2017 trwają prace mające na celu zupełną odbudowę obiektu tak aby ponownie stał się miejscem kulturalno-rekreacyjnym.

Idealne miejsce na spacer, piknik, czy postój podczas wędrówki pieszej lub rowerowej po Beskidzie Małym. To też ciekawe miejsce na postój jeśli jesteście w trasie i chcielibyście odpocząć na łonie natury przez kilka godzin – Lipnik jest dość blisko od zjazdu z drogi ekspresowej S1 Żywiec/Cieszyn i na trasie dojazdu do Krakowa.

Przy amfiteatrze jest przygotowane miejsce na ognisko – po wcześniejszym uzgodnieniu z leśniczym.

Amfiteatr znajduje się w pobliżu niebieskiego szlaku prowadzącego z Bielska-Białej na Hrobaczą Łąkę. Prowadzi tam droga szutrowa ale to teren ALP więc za szlabanem. Można się tam dostać z leśnego, bezpłatnego parkingu (na około 12 aut). Spacer po prawie płaskim terenie zajmuje max 10 minut. Po drodze mijamy zabytkową leśniczówkę z 1884 roku. W bezpośrednim sąsiedztwie zbiorniki retencyjne i górski potok.

Polska, województwo śląskie, Beskid Mały, miasto Bielsko-Biała,

GPS: 49.8147, 19.1158

Nawiguj: https://goo.gl/maps/hPbhKzWr3QgzDHaz6

dodał: Renata Lejawka

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply