Leśny skansen Vydrovská dolina

Posted by

Niedawno opisywałem kolejkę wąskotorową w Čiernym Balogu na Słowacji – https://grupabiwakowa.pl/ciernohronska-zeleznica-cierny-balog, którą możemy dojechać do Wydrowskiej Doliny, gdzie Lesy SR Bańska Bystrzyca urządziły skansen, możemy w nim zapoznać się z funkcjonowaniem i historią słowackich lasów państwowych. Obiekt powstał w 2002 roku i na odcinku 3,3 kilometra i 73 przystankach poznamy tajemnice lasu, jego historię, jak się pozyskuje drewno, jak się go uprawia i chroni. W niewielkiej drewnianej leśniczówce urządzono też Muzeum Leśnictwa. Najciekawsze są chyba różne leśne maszyny i pojazdy, które pomagały ludziom w pozyskiwaniu drewna, które wywożone było stąd Czarnohrońską kolejką leśną. Skansen pomyślał też o najmłodszych, dla których urządzono tu plac zabaw i niewielki zwierzyniec. Do skansenu, dojedziemy też samochodem, ale podróż kolejką wydaje się być ciekawsza, rozkład jazdy jest tak ułożony, byśmy mieli czas na zwiedzanie a jednocześnie mieli czym wrócić do Čiernego Balogu. Skansen oficjalnie czynny jest od maja do końca września, ale zobaczenie tylko zewnętrznych ekspozycji możliwe jest cały rok. Wstęp to koszt 1 Euro dla dorosłych i 0,70 Euro dla dzieci od 6-15 roku, młodsi wchodzą bezpłatnie.

GPS: 48.7337, 19.64375

Nawiguj: https://goo.gl/maps/zrBvFQVQ4eq

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply