Letecké muzeum v Kunovicích

Posted by

Muzeum Lotnictwa w Kunovicach w czeskich Morawach ma bardzo długie tradycje. Już w latach 60. XX wieku zaczęto tu gromadzić pierwsze eksponaty, czyli samoloty. W czasach komunizmu nie było to łatwe, bo gdy się okazało, że w zbiorach jest amerykański samolot Fairchild i niemiecki Siebel, to władze nakazały je zniszczyć, choć były to ostatnie tego typu maszyny zachowane w Czechach. Jako oficjalna placówka muzeum w Kunovicích zaczęło działać od 1970 roku.

Do tej pory udało się tu zgromadzić 22 samoloty, śmigłowiec i inne eksponaty związane z lotnictwem. Każdy eksponat możemy tu dotknąć, zajrzeć do środka, a do niektórych wejść, jak choćby do byłego rządowego samolotu Tu-154. Eksponowane tu samoloty są produkcji dawnej ZSRR i czechosłowackiej myśli technicznej. Zwiedzanie muzeum jest odpłatne a w kasie możemy zakupić wiele pamiątek i zabawek związanych z lotnictwem.

GPS: 49.03555, 17.45827

Nawiguj: https://goo.gl/maps/NDGxwVpWYcBQgEw99

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply