Litwa, okolice Kłajpedy.

Posted by

Litwa, okolice Kłajpedy.

Miejsce biwakowe a w zasadzie cała grupa miejsc wzdłuż drogi biegnącej obok Vilhelmo Kanalas – kanału nieużywanego już komercyjnie. Droga dopuszczona do ruchu kołowego.
Wzdłuż drogi wiele „zatoczek/polanek” postojowych ze stołami piknikowymi (z 10 albo i więcej) – zaznaczyłem na mapie kolorem czerwonym. Droga ciągnie się aż do miejscowości Klišiai – wzdłuż całej drogi można znaleźć miejsca postojowe ale najwięcej w zaznaczonym przeze mnie obszarze.

Dojazd zaznaczony na mapie – najwygodniej od Kłajpedy – bardzo szeroka droga szutrowa.

Na miejscu stoły piknikowe, kanał z wodą zdatną do kąpieli (dobre zejścia – mini plaże), miejsca po ogniskach. W kanale są prawdopodobnie ryby bo spotkałem paru wędkarzy. Innych udogodnień brak.
Spotkałem parę przyczep wzdłuż drogi. Na miejscach piknikowych siedzieli ludzie (sobota) więc niezręcznie było mi focić. Ale to typowe miejsca piknikowe – stoły i ławy.

Na miejscu zasięg GSM jest dobry ale internet tylko EDGE (tele2). Do pozostałych dwóch sieci nie udało mi się zalogować (mam kartę PLAY.)

GPS: 55.6118, 21.19341

Dodał: Paweł Adamowski

Zobacz na pełnej mapie Litwa, okolice Kłajpedy

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply